Instalacja sieci teleinformatycznej

Instalacja, modernizacja i naprawa sieci teleinformatycznej
Nasza firma jest w stanie zainstalować, naprawić czy zmodernizować każdą sieć teleinformatyczną.
Na początek kilka niezbędnych informacji na temat takiej sieci, którą znajdziemy w mniejszej, większej firmie czy w naszych domach. Jest ona integralną częścią prawidłowo oraz niezawodnie działającego systemu informatycznego czy telefonicznego.

Główną funkcją takiej sieci jest połączenie wszystkich urządzeń w jeden sprawnie działający system. Nowoczesne okablowanie obiektu powinno uwzględniać wszelkie bieżące potrzeby, a także wybiegać w przyszłość.

Aktualnie odchodzi się od tworzenia tzw. okablowania dedykowanego (tzn. np. osobno na potrzeby sieci telefonicznej – okablowanie teletechniczne, na potrzeby sieci komputerowej – okablowanie komputerowe) na rzecz okablowania teleinformatycznego, które jest uniwersalne i dodatkowo umożliwia elastyczne wykorzystanie na potrzeby podłączenia jak największej ilości mediów.

Do wyznaczonych stanowisk pracy doprowadzona zostaje pewną liczbę uniwersalnych kabli, których ostateczne przeznaczenie będzie zdefiniowane w przyszłości i co ważne może być elastycznie szybko modyfikowane. Podstawowe wymogi stawiane sieci teleinformatycznej to: uniwersalność, elastyczność, niezawodność, łatwa rozbudowa, multimedialność.

Swoją uniwersalność sieć teleinformatyczna uzyskuje za cenę pewnej nadmiarowości, ale poniesione w początkowym okresie inwestycji wydatki z nawiązką zwracają się w czasie długoletniej eksploatacji, ponieważ modyfikacja oraz rekonfiguracja okablowania, przystosowanie do zmieniających sie potrzeb (np. uruchomienie nowego stanowiska, przeniesienie działu albo pracownika itp.) jest sprawą łatwą i szybką, a co za tym idzie tanią.

Elementy składowe sieci teleinformatycznej to:
punkty dystrybucyjne (MDF) – miejsca do gdzie schodzą się kable prowadzone od stanowisk pracy wyposażonych w odpowiednie zestawy gniazd końcowych,
kable odpowiedniej kategorii ułożone między MDF a zestawami gniazd,
zestawy gniazd.

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy instalacji, modernizacji czy naprawie sieci teleinformatycznej zadzwoń zajmiemy się tym problemem.